• Puchar Polski
    Ćwierćfinał
    05.02.2016 , 15:30

    Cerrad Czarni Radom 2 3 LOTOS Trefl Gdańsk

Aktualności RSS

Grzyb 484x2
Wojciech Grzyb wzmacnia gdański blok (24.06.2014) Autor: Gosia

Jeden z najbardziej doświadczonych polskich środkowych w kolejnym sezonie reprezentować będzie barwy LOTOSU Trefla. Grzyb przechodzi do Gdańska po wywalczeniu pięciu medali mistrzostw Polski z rzędu.

Wojciech Grzyb ma 33 lata i mierzy 205 cm. Pochodzi z Olsztyna i w tamtejszym AZS-ie rozpoczynał swoją karierę, zdobywając m.in. srebrne medale mistrzostw Polski w latach 2004 i 2005. W 2009 roku przeniósł się do Asseco Resovii. W trakcie pięciu lat gry w Rzeszowie wywalczył pięć medali PlusLigi – dwa złote, srebrny i dwa brązowe – a także Puchar i Superpuchar Polski.

W poprzednim sezonie Grzyb nie był w swoim zespole środkowym pierwszego wyboru, za to w jednym ze spotkań Ligi Mistrzów zanotował udany występ na pozycji… atakującego. Po zakończeniu rozgrywek postanowił opuścić Rzeszów i zamienić wicemistrzów Polski na zespół LOTOSU Trefla.

- Chciałem przenieść się do klubu, w którym dostanę możliwość regularnych występów. Znam swoją wartość i jestem spragniony gry na wysokim poziomie. W ofercie z Gdańska jak magnes podziałała również postać Andrei Anastasiego. Wierzę, że wspólnie uda nam się skutecznie walczyć o cele, które postawi przed nami zarząd klubu – powiedział nowy środkowy LOTOSU Trefla, który z klubem podpisał roczną umowę.

Prócz dokonań klubowych, Grzyb ma za sobą również bogatą karierę reprezentacyjną. Przez siedem lat zagrał w kadrze ponad 120 razy, zdobywając m.in. tytuł wicemistrza świata w 2006 roku. Za to osiągnięcie został nagrodzony również Złotym Krzyżem Zasługi.

- To ciekawy zawodnik ze znakomitą przeszłością. Uważam za dziwne to, że w poprzednim sezonie spędzał na parkiecie tak mało czasu. W drużynie LOTOSU Trefla na pewno będzie starał się pokazać, na co go stać. Dla klubu, który stawia na polskich środkowych, jego pozyskanie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. To świetny gracz, szczególnie w ataku i zagrywce. Jestem szczęśliwy, że do nas dołączył – powiedział trener Andrea Anastasi.

plus liga
Zespół Z   P Pkt.
2. PGE Skra Bełchatów 12 - 3 35
3. Asseco Resovia Rzeszów 10 - 5 33
4. LOTOS Trefl Gdańsk 11 - 3 29
5. Jastrzębski Węgiel 10 - 5 28
6. Cuprum Lubin 9 - 6 28
więcej