LOTOS Trefl Gdańsk 3 0 Effector Kielce

Aktualności RSS

20140405pod2
LOTOS Trefl efektownie zamknął sezon (05.04.2014) Autor: Michał Rudnicki

Gdańscy siatkarze sezon 2013/2014 zakończyli na dziesiątym miejscu w PlusLidze. W drugim meczu decydującym o tej pozycji w niewiele ponad godzinę poradzili sobie z beniaminkiem z Bielska-Białej.

LOTOS Trefl Gdańsk - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:11, 25:17, 25:15)

LOTOS Trefl: Żaliński (16 punktów), Stępień, Jarosz (15), Gawryszewski (9), Ratajczak (4), Milczarek (7), Rusek (libero) oraz Pietruczuk, Zemlik, M'Baye, Stolc

BBTS: Fijałek (2), Vlk (6), Błoński, Buniak (3), Kokociński (3), Akimenka (6), Czauderna (libero) oraz Bućko (9), Kwasowski, Siek (2), Kalembka (2)

MVP meczu: Przemysław Stępień (LOTOS Trefl)

Siatkarze LOTOSU Trefla efektownie rozpoczęli spotkanie. Przy zagrywkach Roberta Milczarka i pełniącego obowiązki kapitana Bartosza Gawryszewskiego już na początku odskoczyli na 10:1. Bielszczanie nie radzili sobie z przyjęciem zagrywki, zaś gdańszczanie bezlitośnie wykorzystywali niemal każdą swoją sytuację. Żółto-czarni atakowali w tej partii ze skutecznością 75 proc. i zakończyli seta najwyższym w tym sezonie zwycięstwem 25:11.

Drugą odsłonę goście rozpoczęli od wyniku 3:1, jednak ich ostatnim prowadzeniem był stan 7:6. Wtedy jednak gospodarze dwukrotnie ustawili skuteczny blok, a w ataku pomylili się dodatkowo Bartosz Bućko i Maksim Akimenka. LOTOS Trefl prowadził 11:7 i ponownie kontrolował wydarzenia na boisku. BBTS ułatwiał im przy tym grę własnymi błędami, których w drugim secie popełnił aż 12.

W dziesięciominutowej przerwie z klubem pożegnało się dwóch zawodników, których umowy niedawno wygasły. Grzegorz Łomacz i Paweł Mikołajczak otrzymali od prezesa Piotra Należytego podziękowania, upominki i pamiątkowe kolaże zdjęć z ich występów w gdańskich barwach. Byłym graczom podziękowali również członkowie Klubu Kibica.

Trzeci set był wyrównany tylko do stanu 4:3. Później w pole zagrywki udał się Wojciech Żaliński, maksymalnie utrudniając gościom przyjęcie, a swoją serię kończąc dwoma asami. Wtedy LOTOS Trefl prowadził już 10:3 i było jasne, że to spotkanie - a wraz z nim cały sezon - zmierza ku końcowi. BBTS nie podniósł rękawicy, w ostatniej odsłonie przyjmując ze skutecznością 29% i kończąc zaledwie co czwarty atak. Mecz efektownym blokiem zakończył Gawryszewski.

Statuetka MVP powędrowała do Przemysława Stępnia. Ubiegłoroczny mistrz Młodej Ligi znakomicie rozgrywał piłki do swoich kolegów, udowadniając swoje ogromne możliwości i potwierdzając, że w przyszłym sezonie może być graczem rywalizującym o miejsce w wyjściowym składzie. Na parkiecie zaprezentowały się też kolejne młode talenty LOTOSU Trefla - Sławomir Stolc, Sławomir Zemlik, Bartosz Pietruczuk i Moustapha M'Baye.

Żółto-czarni dzięki sobotniemu zwycięstwu zakończyli sezon na dziesiątym miejscu. BBTS został sklasyfikowany na ostatniej, dwunastej pozycji.