• PlusLiga
    Mecz o 3. miejsce
    05.05.2018 , 17:30

    Trefl Gdańsk 3 1 Indykpol AZS Olsztyn


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

Schulznews2
Damian Schulz graczem LOTOSU Trefla (11.06.2014) Autor: Michał Rudnicki

24-letni atakujący, który poprzedni sezon spędził w KPS Siedlce, w nadchodzących rozgrywkach będzie występował w pierwszej drużynie żółto-czarnych.

Damian Schulz ma 24 lata i mierzy 208 cm wzrostu. Od dwóch lat jest zawodnikiem gdańskiego klubu, ale dotąd rozegrał w jego barwach zaledwie jeden mecz. W poprzednich sezonach był wypożyczany i zbierał doświadczenie w pierwszoligowych zespołach z  Poznania i Siedlec, zaś wcześniej reprezentował barwy Jokera Piła i SPS Lębork, którego jest wychowankiem. W sezonie 2012/2013 z zespołem LOTOSU Trefla zdobył złoty medal Młodej Ligi, a jedyny występ atakującego w żółto-czarnych barwach przypadł właśnie na finałowy mecz tych rozgrywek.

Uwagę obserwatorów zwrócił na siebie szczególnie występami w drużynie KPS Banki Spółdzielcze Z Grupy BPS Siedlce. Schulz był motorem napędowym młodego zespołu, który stał się rewelacją zakończonych rozgrywek I ligi. KPS doszedł do finału, w pokonanym polu pozostawiając m.in. zespoły z Lubina i Będzina, które później włączono w szeregi PlusLigi. Po pięciu finałowych meczach siedlczanie przegrali z Camperem Wyszków, ale atakujący rodem z Lęborka i tak był objawieniem rozgrywek. Zawodnik ten błysnął również w rozgrywkach Pucharu Polski, w których pierwszoligowiec wyeliminował AZS Politechnikę Warszawską, a później stoczył wyrównany bój z Effectorem Kielce. Popisowy w wykonaniu Schulza był szczególnie mecz z zespołem ze stolicy, w którym zapisał na swoim koncie 11 asów serwisowych.

- Obserwowałem występy Damiana w Siedlcach i bardzo doceniam jego umiejętności. Ma świetne warunki fizyczne, wysoko skacze i jest przy tym świetnie skoordynowany. Dysponuje też niesamowitym serwisem. Wierzę w niego i jestem przekonany, że może się jeszcze mocno rozwinąć – ocenił atakującego Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

Umowa Schulza z gdańskim klubem obowiązywać będzie jeszcze przez trzy lata. W najbliższym sezonie 24-latek będzie jednym z dwóch nowych atakujących w pierwszym zespole żółto-czarnych.

- Cieszę się, że dostanę szansę gry w PlusLidze i to w barwach LOTOSU Trefla, które zawsze chciałem reprezentować. Stale chcę podnosić swój poziom sportowy i wiem, że w Gdańsku będę mógł się rozwinąć. Dam z siebie wszystko i jestem przekonany, że nie zawiodę oczekiwań zarządu, trenera i kibiców – powiedział Schulz.